Az FFP mozaikszó a Filtering Facepiece Particulare kifejezésből származik, melynek jelentése szűrőképességgel rendelkező félálarc.
Az FFP maszkoknak különböző szűrőhatékonysággal rendelkező típusai vannak, ennek mértékét az utánuk lévő szám jelöli.
A virusmaszk.hu oldalán a következő típusú maszkok kaphatók:
Maszkokon kívül kesztyű, kézfertőtlenítő, felületfertőtlenítő és antivirus is kapható webshopunkban.
Az orvosi maszkok egy speciális nemszőtt textilből készülnek, míg az FFP maszkok polipropilénből.
Hatékonyságuk növekvő sorrendben: orvosi maszk, FFP2-es maszk, FFP3-as maszk.
A szelepes, illetve szelep nélküli maszkok között az a különbség, hogy a szeleppel ellátott típusok viselése sokkal kényelmesebb, cserébe viszont csak a viselőjüket védik. Bár a szelep nélküli típusok kevésbé komfortosak, nagy előnyük, hogy ezek nem csak a viselőjüket védik, de meggátolják a maszk viselőjét abban, hogy esetleg lefertőzze a környezetében lévőket.
A gyerekmaszkok kisebb méretűek, így sokkal kényelmesebbek a fiatalok számára, plusz a vidám mintázatuk könnyebben elfogadhatóvá teszi őket.
Az FFP3-as maszkok nyújtják a legnagyobb védelmet, ezek ugyanis képesek megszűrni a levegőben szálló részecskék 99%-át egészen 0,3 μm-es méretig.
Bár a szeleppel ellátott FFP3-as maszkok jóval kényelmesebbek, érdemesebb szelep nélküli FFP3-as maszkot választani, mert ez nem csak a viselőjét védi, hanem a környezetében lévőket is.
A SARS-CoV-2 vírus -és egyéb vírusok ellen is- az FFP3-as maszkok nyújtják a legnagyobb védelmet, mivel ezek megszűrik a levegőben szálló részecskék 99%-át egészen 0,3 μm-es méretig.
A szeleppel ellátott FFP3-as maszk kitűnően védi viselőjét, de nem akadályozza meg, hogy a fertőzést továbbadja - ezzel szemben a szelep nélküli FFP3-as maszk a viselője környezetében lévőket is megvédi - így megfelelőbb választás a szelep nélküli FFP3-as maszk.
A baktériumok és vírusok többsége - így a koronavírus is - bizonyos ideig fertőzőképes marad egyes felületeken, így a maszkok külső felületén is.
A sebészi és FFP maszkok azért egyszer használatosak, hogy minimálisra csökkentsék a fertőzésveszélyt. Lényeges, hogy csak helyes felhelyezéssel és levétellel lehet elkerülni a maszk külső felületén lévő kórokozóval való megfertőződést!
A maszk felhelyezésének lépései:
Igen, webshopunk egyarábnt áll lakossági és céges ügyfelek rendelkezésére. Nagyobb rendeléseknél mennyiségi kedvezményt tudunk biztosítani, érdeklődjön a nagyker@virusmaszk.hu e-mail címen vagy hívja a +36 70 7 999 999 számot.
Az antitest gyorstesztek arra tudnak válaszadni, hogy a tesztelő a tesztelés időpontjában átesett-e már a fertőzésen, vagyis termel-e a szervezete antitestet. Ezt a típusú tesztet vérmintából végzik.
Ezzel szemben az antigén gyorsteszt azt mutatja meg, hogy jelenleg fertőzöttek vagyunk-e a koronavírussal - ehhez az orrból vagy szájból szükséges mintát venni.
A PCR és a szerológiai tesztekkel szemben az antigén és antitest tesztek legnagyobb előnye, hogy már 15 perc után megtudjuk a teszt eredményét.
A gyorstesztek eredményének értelmezése rendkívül egyszerű, azonban minden esetben érdemes elolvasni az adott termék erre vonatkozó útmutatását.
Az antitest gyortesztek esetén három lehetőség van:
Az antigén gyorsteszteknél csak két jelzés található: C és T.
Az antigén gyorstesztek már a koronavírus-fertőzés korai szakaszában, közvetlenül az első tünetek megjelenése után képesek kimutatni a SARS CoV-2 vírus jelenlétét a szervezetben. Az antigén tesztek tehát arra adnak választ, hogy jelenleg fertőzöttek vagyunk-e a koronavírussal.
Az antigén teszteknek két változata létezik: az egyik esetben a mintát az orrnyálkahártyából, a másik esetben pedig nyálból vesszük.
A mintavételhez mindkét esetben egy steril mintavevő pálcikát kell használni; a pálcáról vett mintát össze kell rázni egy gyűjtőtégelyben az extrakciós reagenssel, majd a teszt S jelű nyílásába kell cseppenteni 3 cseppet. Az eredmény már 15 perc múlva leolvasható.
Az antigén gyorstesztek arra alkalmasak, hogy megtudjuk, jelenleg fertőzöttek vagyunk-e a koronavírussal. A korábbi fertőzés, és a szervezetünkben lévő antitest kimutatására tehát ezek a típusú tesztek nem alkalmasak.
A védőruházatok óvják viselője egészségét és testi épségét a különféle veszélyes kémiai, fizikai és biológiai hatásokkal szemben.
A leggyakrabban a következők ellen nyújtanak védelmet: mechanikai és fizikai hatások, nedvesség vagy víz hatása, hőhatás, lánghatás, hideg, vegyszerek, növényvédő szerek, fertőző anyagok, rossz láthatási viszonyok, sztatikus feltöltődés, ív hatása, láncfűrészek hatása, radioaktív anyagok.
A védőruházatok óvják viselője egészségét és testi épségét a különféle veszélyeztető kémiai, fizikai, valamint biológiai hatásokkal szemben. Ezzel szemben a munkaruhák a munkavállaló saját ruházatát védik a fokozott igénybevételtől és koszolódástól, bizonyos esetekben pedig helyettesítik is a hétköznapi viseletet.
Mivel a védőruházatokat abból a célból fejlesztették ki, hogy megóvják viselőik egészségét és testi épségét
Mivel ezek a védelmi eszközök megakadályozzák, hogy a testünk egyébként szabadon hagyott területein keresztül megfertőződjünk, így járvány idején is érdemes használni őket.
Az alkoholos kézfertőtlenítők magas alkohol tartalmuk miatt elpusztítják a baktériumokat, gombákat és vírusokat. Mivel azonban ezek a szerek kizárólag a már bőrünkön lévő fertőző ágensek elpusztítására képesek, így a kézfertőtlenítők nem alkalmasak megelőzésre.
A kézfertőtlenítők addig nyújtanak védelmet, míg hozzá nem érünk valamilyen fertőzött - vagy feltehetően fertőzött - eszközhöz, ezért fontos, hogy lehetőségeinkhez mérten minél gyakrabban alkalmazzuk őket.
Emellett az is hasznos, ha a fertőtlenítés során elkerüljük, hogy hozzá kelljen érnünk bármihez; ezért is érdemes érintésmentes adagolókat alkalmazni.
A kézfertőtlenítők használata nem helyettesíti a kézmosást - a WHO továbbra is a minél gyakoribb és minél alaposabb szappanos kézmosást tartja az egyik legfontosabb lépésnek a fertőzés elleni védekezésben, amire azonban gyakran nincs lehetőségünk.
Ezekben az esetekben (pl.: tömegközlekedési eszközön utazva) nyújtanak megoldást a kézfertőtlenítők.
Mivel a láz a koronavírus fertőzés egyik leggyakoribb és legkorábban jelentkező tünete, így fontos, hogy a lehetőségekhez mérten minél gyakrabban mérjünk lázat.
Annak érdekében, hogy ne fertőzzünk meg másokat, minden nap mérjünk lázat legalább egyszer. Kiemelten fontos a lázmérés, ha a fertőzés legapróbb tüneteit is észleljük magunkon, valamint mielőtt olyan épületbe érkeznénk, ahol sok emberrel találkozhatunk (pl.: oktatási intézmény, munkahely).
Egy egészséges felnőtt ember normális testhőmérséklete 36-37 °C. Hőemelkedésről akkor beszélünk, ha 37 °C fölé emelkedik, láznak pedig azt nevezzük, ha a testhőmérséklet a 38 °C-ot is átlépi.
Az érintésmentes lázmérő lényege, hogy a homlokunk elé tartva is meg tudja mérni a testhőmérsékletünket.
Az érintésmentes lázmérő alkalmazása leginkább azokon a helyeken fontos, ahol naponta több ember gyors lázmérésére is szükség van úgy, hogy semmiképp se a lázmérés során kerüljön átadásra a fertőzés egyik emberről a másikra.
A hagyományos, higanyos lázmérők hazánkban az Uniós szabályozásoknak megfelelően 2009 óta nem forgalmazhatók a higany veszélyessége miatt.
Létezik egy, a higanyoshoz hasonló lázmérő típus, amiben a higanyt más anyaggal helyettesítik - ennek a mérési pontossága megegyezik a digitális kijelzős változatokkal.
Azaz maga a mérés pontossága egyforma; az esetleges pontatlanság a kijelző leolvasásából adódhat. Míg a digitális lázmérők egy tized pontossággal kiírják az értéket, addig a hagyományos lázmérők leolvasása sok esetben valódi szem- és agytornának bizonyul.
Iratkozz fel hírlevelünkre:
Legfrissebb termékek, akciók és eladások
Szájmaszkok, FFP2 és FFP3 maszkok, kesztyűk, kézfertőtlenítők, védőruhák és más védőeszközök raktárról, 1 munkanapos kiszállítás a Vírusmaszk Webáruházból.
Telefon: +36-70-799-9999
Email: info@virusmaszk.hu
Nagyker: nagyker@virusmaszk.hu